Druhá hokejová liga, skupina východ, mala na programe záverečné osemnáste kolo základnej časti. V dueli medzi Bardejovom a Martinom už o nič nešlo, nakoľko oba celky mali už pred týmto zápasom istú pozíciu, z ktorej pôjdu do play-off. 

HK Bardejov pôsobí v lige ešte len dva roky, no podarilo sa mu premiérovo postúpiť do vyraďovacej fázy, z ôsmeho miesta vyzve víťaza základnej časti, MHK Humenné. V dueli proti druhému Martinu ťahali východniari za kratší koniec od úvodného buly. 

Hostia otvorili skóre už v prvej minúte, v polovici prvej tretiny vyhrávali 2:0 a v závere úvodnej dvadsaťminútovky pridali aj tretí gól. V prostrednej časti hry sa už hral vyrovnanejší hokej, no Bardejovčania sa nevedeli strelecky presadiť, hostia domáceho gólmana Dzúra prekonali raz. V poslednej tretine sa už len dohrávalo, Martin sa z gólu radoval ešte dvakrát. Domáci v záverečnej presilovej hre gól dosiahli, no rozhodcovia ho pre hru so zdvihnutou hokejkou neuznali.  

Z osemnástich duelov vyhral Bardejov šesťkrát, čo znamená, že bodoval v každom treťom zápase. Po skončení základnej časti je čas bilancovať celý doterajší priebeh. Vedenie klubu si pred sezónou dalo cieľ postúpiť do play-off, čo sa napokon aj podarilo.  

 

Cieľ sa podaril

„Sme veľmi radi, že sa nám podaril cieľ, na ktorom sme pracovali od začiatku sezóny. Je to z ôsmeho miesta, mohlo to byť aj lepšie, no sme radi, že sa to podarilo. Kvalita druhej hokejovej ligy je niekde inde a tie top tímy sú momentálne od nás na míle vzdialené,“ uviedol po poslednom zápase pre portál ahojbardejov.sk prezident HK Bardejov Pavol Goriščák.  

Bardejovčania túto sezónu ťažili, v porovnaní s premiérovou sezónou v druhej lige, z kvalitnejšej letnej prípravy. Liga je však každým rokom viac a viac vyrovnaná a stúpa aj samotná kvalita jednotlivých majstrovských stretnutí.  

„Každý fanúšik si mohol všimnúť progres v hre. Na to, že sme ešte len druhú sezónu v druhej lige, je vidieť, že úroveň našej hry sa posunula a zlepšila sa. Kvalita ligy je tak dobrá, že to stačilo iba na ôsme miesto,“ pokračoval Goriščák.  

 

Play-off proti Humennnému

V play-off sa Bardejov stretne s Humenným, ktoré počas celej základnej časti potvrdzovalo, že vo východnej skupine je momentálne najlepším celkom. Hornošarišania sa navyše budú musieť vysporiadať s okliešteným kádrom. Duel s Martinom nedohrala dvojica Forgáč – Všetečka.  

„Sú to nešťastné zranenia, ktoré sa stali v zápase, v ktorom už obom tímom o nič nešlo. Všetci sme si želali, aby to len prešlo bez zranení, máme aj tak úzky káder, no budeme sa s tým musieť popasovať.“  

Prezident klubu Pavol Goriščák by sa chcel poďakovať divákom, že si cestu na zimný štadión našli počas celej sezóny a srdečne ich chce pozvať na play-off zápas proti Humennému.  

„Ďakujem týmto stálym fanúšikom, že chodia povzbudzovať chlapcov, tí to na ľade cítia. Chcem ich pozvať na zápas proti Humennému. Čím bude lepšia kulisa, tým sa bude hráčom hrať lepšie a bude ich to bičovať k lepším výkonom,“ dodal Pavol Goriščák. 

Reportáž zo zápasu

 

HK Bardejov – MHK Martin 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Ferleťák, 10. Poliaček, 17. Bednarčík, 26. Huňady, 52. Hanes, 58. Pokrivčák

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr – Polaček, Všetečka, Česelka, Leščišin, Baranok – Juročko, Evdokimov, Forgáč, Priganc, Shabanov – S. Mojdis, Mihňák, Demjanovič, Duhan, Tipul

www.ahojbardejov.sk