Hokejový klub Bardejov sa premiérovo dostal do play-off druhej hokejovej ligy. Rozhodol o tom nedeľňajší zápas medzi domácim Breznom a hosťujúcim Sabinovom, ktorý skončil výsledkom 1:4. Pred sobotňajším posledným zápasom v základnej časti tak majú Bardejovčania zaručenú účasť vo vyraďovacej fáze, do ktorej pôjdu z ôsmeho miesta a vo štvrťfinále vyzvú MHK Humenné, víťaza základnej časti, skupiny východ.

HK Bardejov pôsobí na hokejovej mape ešte len druhú sezónu, primárnym cieľom bolo vrátiť klub Bardejovčanom, čo sa aj podarilo. Od začiatku svojho pôsobenia v družstve z Horného Šariša dostávajú príležitosť prevažne hráči z Bardejova či bývalí hráči, ktorí bielo-modrý dres obliekali v minulosti a to vo všetkých kategóriách.

 

Klub smeruje správnym smerom 

Zverenci trénera Jána Vodilu v tomto súťažnom ročníku predvádzajú kvalitnejšie výkony ako tomu bolo v úvodnej sezóne. Klub sa stabilizoval a postupne začali prichádzať aj prvé víťazstva. Bardejov sa ustálil na postupových priečkach, a aj keď v závere súťaže prišlo niekoľko prehier, play-off klubu neuniklo.

Pred posledným domácim súbojom proti celku MHK Martin je o postupujúcich rozhodnuté. Aj v prípade prehry (Bardejov bude mať rovnaký počet bodov ako Brezno) má HK Bardejov lepšiu bilanciu vzájomných duelov a preto v konečnej tabuľke po základnej časti predbehne tím Brezna.

Od začiatku sezóny sme robili maximum, aby sa nám naše predsavzatie podarilo 

Ako sme vás informovali už na začiatku sezóny, cieľom družstva bola účasť v play-off, čo sa aj podarilo. „Za vedenie klubu poviem, že sme túto sezónu mali jednoznačný cieľ. Od začiatku sezóny sme robili maximum, aby sa nám naše predsavzatie podarilo,“ uviedol spokojný prezident klubu Pavol Goriščák a pokračoval: „Progres, ktorý sme v porovnaní s minulou sezónou urobili, je viditeľný. Ak by sme niektoré vyrovnané zápasy zvládli lepšie, mohli sme postúpiť aj z iného ako ôsmeho miesta. Pred posledným zápasom je to pre nás isté uvoľnenie a už teraz vás všetkých srdečne pozývame na posledný zápas v základnej časti.“

 

Posledný zápas v základnej časti  

I keď záverečné osemnáste kolo je naplánované na sobotu, 27.1.2018, predohrávaný duel a hlavne výsledok medzi Breznom a Sabinovom družstvu z Bardejova zahral do karát. Ak by aj Brezno zabodovalo, všetko vo svojich rukách mali práve Bardejovčania. Pri rovnosti bodov totiž o postupe rozhodujú vzájomné zápasy, nie celkové skóre. Prvý zápas v play-off proti Humennému sa odohrá na zimnom štadióne pod Vinbargom, druhý a prípadne tretí duel sa uskutoční v Humennom.

www.ahojbardejov.sk