V predposlednom domácom zápase v základnej časti privítali druholigoví hokejisti HK Bardejov bé družstvo Liptovského Mikuláša. V šestnástom kole išlo o veľa, oba celky ešte bojujú o postup do play-off. Od úvodného buly sa hral vyrovnaný zápas s minimom šancí na jednej či druhej strane.

V tretej minúte bol vylúčený Vladimír Mojdis, no hostia sa do vyloženejšej šance nedostali. Keď sa už zdalo, že sa do kabín pôjde za bezgólového stavu, Liptovský Mikuláš udrel po prvýkrát a do streleckej listiny sa zapísal Pavlovič.

Druhá tretina patrila hosťom. Po štyridsiatich sekundách druhý gól pridal Matejka a následnú presilovú hru využil Gažo. V polovici zápasu však presilovku využili aj Bardejovčania a Polaček korigoval skóre. O päť a pol minúty však domáci znova hrali v oslabení a inkasovali opäť, keď druhý gól zaznamenal Pavlovič. Hostia boli v prostrednej časti lepším tímom, čo dokázali potvrdiť aj piatym gólom v 38. minúte.

Tretia tretina sa niesla v znamení šarvátok a vylúčení. Najprv bol vylúčený hosťujúci hráč a trest dostal za hru zo zdvihnutou hokejkou. O niekoľko sekúnd na trestnú lavicu išiel aj Bardejovčan Baranok za hákovanie a o minútu aj Všetečka takisto za hru zo zdvihnutou hokejkou. Na začiatku 53. minúty boli vylúčení dvaja hráči Mikuláša – Danko za vrazenie na mantinel a Pavlovič za podrazenie. O pol minútu sa hra znova prerušila, Baranok bol vylúčený za pästný súboj a následne dostal desať minút za nešportové správanie a hosťujúci Danko za hru zo zdvihnutou hokejkou. O štyridsať sekúnd išiel na trestnú lavicu Tipul za podrazenie a hosťujúci Danko takisto za podrazenie.

Gól v poslednej tretine diváci síce nevideli, no zhliadli dramatické chvíle na oboch stranách. Bardejov dôležitý zápas prehral a pred poslednými dvoma zápasmi mu patrí ôsma priečka, na konte má o bod viac ako deviaty Sabinov. Najbližšie sa HK predstaví v poľskom Sanoku.

HK Bardejov – MHk 32 Liptovský Mikuláš B 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)

Góly: 30. Polaček – 20. a 35. Pavlovič, 21. Matejka, 28. Gažo, 38. Koniar

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr – Všetečka, Pribula, Shabanov, Lúč, Baranok – Polaček, Šiba, Forgáč, Kliuchankin – V. Mojdis, Mihňák, Tipul, Duračinský, Cifra – Demjanovič, Duhan

Reportáž zo zápasu

zdroj: www.ahojbardejov.sk