V štrnástom kole druhej hokejovej ligy privítali hráči HK Bardejov suseda z tabuľky, družstvo HK 2016 Trebišov. Duel favorita nemal a diváci napokon aj sledovali vyrovnaný priebeh, keď o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Skóre otvorili hostia v piatej minúte, keď brankára Krochtu prekonal Grega. V osemnástej minúte už na 0:2 zvyšoval Kočiš, no domáci Baranok po asistenciách Leščišina a Česelku dokázal znížiť minútu a pol pred prvým klaksónom na 1:2.

V prostrednej časti hry sa hralo z jednej strany na druhú, no obaja gólmani boli pozorní. V 38. minúte predsa len padol gól, na radosť skupiny fanúšikov Trebišova do brány domáceho celku. V závere druhej tretiny a na začiatku tretej boli vylúčení dvaja hosťujúci korčuliari a Baranok svojim druhým gólom v presilovej hre opäť znížil na rozdiel jedného gólu. V 52. minúte však hostia znova išli do dvojgólového vedenia, keď Schnelly prekonal Krochtu a pridal štvrtý gól svojho tímu.

 

Záver duelu vyšiel Bardejovu 

Po tomto momente sa už zdalo, že o víťazovi je rozhodnuté. No prišla dvojminútovka, v ktorej najprv do čierneho mieril Lúč a následne aj Duračinský a tri a pol minúty pred záverečným klaksónom sa začínalo hrať odznova. V predĺžení gól nepadol a nasledovali samostatné nájazdy. Autorom víťazného gólu sa stal Trebišovčan Marcinko, ktorý svojmu tímu zabezpečil dva body. Bardejovčania sa museli po dueli uspokojiť s jedným bodíkom.

„Dnes sme doma chceli bodovať, aj keď na začiatku to tak nevyzeralo. Problémy sme mali so zostavením zostavy, kto do zápasu nastúpi, ďalší problém bol, že počas zápasu sa niektorí chlapci zranili, čiže sme hrali vo veľmi oklieštenej zostave. Jednak sme úvod zápasu nezachytili, pristúpili sme k tomu laxne, ospalo a vypomstilo sa nám to. Súper išiel do vedenia a bolo to ťažko zvrátiť, ale dali sme v prvej tretine kontaktný gól a to nás držalo nad vodou,“ povedal po zápase tréner Bardejova Ján Vodila.

„Súper hral umne, disponuje skúsenými hráčmi a ukazovali to aj na ľade. My sme dnes boli bojovný tím, čo sa nám aj vyplatilo. Stav nakoniec dospel až do remízy, pričom sme si mysleli, že zápas je už stratený. Bojovnosť nám pomohla k tomu, že sme to zvrátili. Tým by som chcel aj poďakovať chlapcom, že k tomu tak pristúpili, hlavne tú poslednú tretinu, ktorú sme vyhrali,“ pokračoval Vodila.

O víťazovi napokon museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. „Hostia to zvládli lepšie. Hovorí sa, že je to o šťastí, ale je to aj o umení. Dnes to Trebišovčania zvládli a dva body si zaslúžili,“ dodal Vodila. Tréner hostí po napínavom a zaujímavom stretnutí uviedol: „Myslím si, že dnešný zápas bol celkom dobrý na druhú ligu. Hralo sa rýchlo, tvrdo, z jednej strany na druhú a celkový dojem bol dobrý.“

 

HK Bardejov – HK 2016 Trebišov 4:5 p.s.n. (1:2, 0:1, 3:1 – 0:0)

Góly: 19. a 43. Baranok, 55. Lúč, 57. Duračinský – 6. Grega, 18. Kočiš, 38. Kobeľa, 52. Schnelly

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta – V. Mojdis, Všetečka, Česelka, Leščišin, Baranok – Šiba, Kyčák, Chmeľ, Lúč, Priganc – Polaček, Pribula, Forgáč, Duračinský, Tipul – Demjanovič, Duhan

Reportáž zo štrnásteho kola

zdroj: www.ahojbardejov.sk