Po prvýkrát v histórii bardejovského hokeja v súťažnom kolotoči pôsobí aj kategória juniorov. Už v premiérovej sezóne HK Bardejov predstavitelia tohto nového klubu avizovali potrebu vybudovať kategóriu na hranici mládeže a seniorov.

Pred štartom sezóny 2017/2018 bol juniorský tím realitou. V súťaži už bardejovskí chlapci stihli odohrať štyri zápasy, najbližšie dva ich čakajú tento víkend na zimnom štadióne v Bardejove.

„V ktorých nejde ani tak o výsledky, no my máme víziu hrať s bardejovskými hráčmi a úlohou tohto juniorského klubu je pripraviť mládežníckych hráčov pre seniorský hokej,“ uvádza na začiatok rozhovoru prezident HK Bardejov Pavol Goriščák.

V tíme juniorov majú príležitosť ukázať sa hlavne dorastenci, ktorí získali šancu pripravovať sa v kvalitnejšej lige a nabrať potrebné skúsenosti do ďalšej kariéry.

HK Bardejov je v súťaži nováčikom a družstvo až teraz zisťuje silu juniorskej ligy. Káder tvoria prevažne Bardejovčania, čo je aj filozofiou hokejového klubu. Vedie ho skúsený tréner, čo je pre chlapcov veľmi dôležité v ich vývoji.

„Pán Ján Majdek je nielen skúsený, ale je to aj odborník, ktorý fungoval vo zväze. Verím, že nám pomôže v juniorskom hokeji a bol by hriech nevyužiť jeho služby aj pre mládežnícky hokej,“ pokračuje Goriščák.

Práve tento juniorský celok má zabezpečiť dostatok hráčov pre A tím. Aby sa v budúcnosti nestalo, že za seniorov nebude mať kto z Bardejova hrať.

„Je to naša vízia, ktorú rozprávame stále a preto robíme veci koncepčne tak, aby sme mali hráčov do budúcna aj v určitej kvalite, dbáme nielen na kvantitu, ale aj na kvalitu,“ dodal P. Goriščák, prezident klubu.

Po prehre v Topoľčanoch, v Nových Zámkoch i doma s Dubnicou nad Váhom a Trnavou čakajú na mladých hokejistov ďalšie domáce dueli, v sobotu od 17-tej hodiny privítajú Prešov a v nedeľu od 12.30 hostia Budapešť.

Rozhovor s prezidentom klubu P. Goriščákom

zdroj: ahojbardejov.sk