Po troch výhrach sa hokejisti HK Bardejov predstavili znova doma, keď v rámci štvrtého kola privítali Rimavskú Sobotu.

Hostia boli aktívnejší od úvodu a domácich zatlačili, no po protiútokoch nebezpečne hrozili aj hostitelia. V šiestej minúte skóre otvoril Filipiak a o minútu a pol Rimavská Sobota viedla už o dva góly, keď brankára S. Mojdisa prekonal Fekiač. Po tomto góle sa hralo zo strany na stranu, no do konca prvej tretiny už gól nepadol.

V prostrednej časti hry sa obraz hry nezmenil a aj v tejto dvadsaťminútovke strelili hostia dva góly a znova v pomerne rýchlom slede. V 37. minúte na 0:3 zvyšoval Buda a o dve minúty strelil gól do šatne Fekiač. Po dvoch tretinách tak prehrávali Bardejovčania o štyri góly.

Posledná tretina sa znova niesla v duchu predošlých dvoch, hostia strelili dva góly, no brankár Križan si čisté konto neudržal, keď v 54. minúte skóre skorigoval Baranok a zaznamenal tak čestný úspech domácich.

Po štyroch zápasoch tak majú Bardejovčania na konte deväť bodov.

Domáci tréner Ján Vodila po zápase povedal: „Na našu pôdu dnes prišiel kvalitný súper. Bolo to vidieť na ľade, vedeli o sebe, hrali organizovane a boli technicky zdatní a korčuliarsky vyspelí. Tento súper bol jeden z najkvalitnejších, proti ktorému sme hrali. Výsledok mohol byť aj vyšší, náš brankár vychytal množstvo príležitosti. My sme končili na červenej čiare a ďalej sme sa nedostali. Z nášho družstva vyžaroval strach, obava, neviem z čoho. Veľmi zakríknuto sme nastupovali do zápasu a to nám podlamovalo kolená. Súper nám dovolil iba toľko. Je to pre nás ponaučenie do budúcna, že prídu aj taký súperi.“

 

HK Bardejov – HKM Rimavská Sobota 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Góly: 54. Baranok – 6. Filipiak, 8. a 40. Fekiač, 37. Buda, 42. Zorvan, 46. Domaev

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: S. Mojdis - Polaček, Dolgoš, Forgáč, Balko, Baranok - V. Mojdis, Demjanovič, Česelka, Skokan, Priganc - Všetečka, Priblula, Fellegi, Hladký, Tipul - Duhan

Reportáž zo 4. kola

zdroj: ahojbardejov.sk