Na zápas 1. kola nadstavby cestovali hokejisti HK Bardejov na ďaleké Záhorie, do 20-tisícovej Senice. Spoločný obed tím absolvoval v kolibe Likava, neďaleko Ružomberka.

Pred zápasom hráči absolvovali rozcvičku na suchu. Prvá tretina bola nevýrazná a bez väčších šancí na oboch stranách. V úvode 2. tretiny rozjasal domácich, vyše 2 500 fanúšikov, gólom obranca Mikéska.

Od polovice zápasu sa Bardejovčania prakticky k ničomu nedostali. Najprv Hornošarišania pykali za príliš veľa hráčov na ľade a o necelú minútu hlavný rozhodca Jančík udelil obrancovi Polačkovi vyšší trest za faul lakťom (5 + 20) a 2-minútový trest za napádanie rozhodcov. Seničania však dlhotrvajúcu presilovku o dvoch hráčov nevyužili.

Desať minút pred koncom mali domáci opäť početnú výhodou o dvoch hráčov, no gól sa im nepodarilo streliť. Vo veľkých šanciach na vyrovnanie sa ocitli Laškody, Kašperan, Dmitriev či v samom závere kapitán Česelka. V záverečných sekundách sa Bardejovčania pri hre bez brankára nedostali do potrebného tlaku. Dopomohla tomu aj domáca časomiera, ktorá nezastavila po hvizde rozhodcu čas a následne vracala sekundy. Bardejovčanom akoby nebolo dopriate streliť vytúžený gól, ktorý by znamenal cenný bod.
Vyzdvihnúť treba skvelú atmosféru počas celého stretnutia. Vyše 2500 divákov vytvorili elektrizujúcu atmosféru na staručkom štadióne.
Najbližší zápas sa uskutoční v sobotu 21. januára o 17.30 proti Rimavskej Sobote.

 

HC Dukla Senica - HK Bardejov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Zostava Bardejova: Smik (Krochta) - Osuský, Brejka, Polaček, Koksharov, Česelka, Palko - Hajduk, Laškody, Leskovjanský, Dmitriev, Lúč, Rákoš, Kašperan, Mriglot, Plaskoň, Tkáč.

Góly: 24. Mikéska

Strely: 40:20

Vylúčenia: 2:6

Presilovky: 0:0

Rozhodovali: Jančík - Šefčík, Hercog

Diváci: 2 497

Online Bardejov