Manažér HK Bardejov, Vladimír Ducár, dnes pred večerným tréningom oznámil zmenu na trénerskom poste: ,,Vedenie HK Bardejov sa rozhodlo pre zmenu na trénerskej pozícii. Ukončili sme spoluprácu s Marcelom Paulovským, ktorého vystrieda trénerská dvojica Ján Vodila a Miroslav Ihnačák."
Od novej dvojice klub očakáva, aby tím získal, čo najlepšie umiestnenie pred blížiacim sa play off a zabojoval o postup do 1. ligy.
V. Ducár ďalej povedal: ,,Stále pracujeme a obzeráme sa po hráčoch, s ktorými by sme doplnili a posilnili súčasný káder."
Bardejovčanov v sobotu čaká vedúci celok súťaže MHK Kežmarok. Noví tréneri majú prvý tréning s nekompletným mužstvom za sebou a ďalšie dva pred sebou.

Ján Vodila sa narodil 5. marca 1961 v Prešove. Je bývalý československý hokejový  útočník. S hokejom začínal v klube ZPA Prešov. Z tohto mesta sa prebojoval aj do reprezentácie 18- a 20-ročných. Odtiaľ odišiel do HC Sparta Praha a potom na Základnú vojenskú službu do Jihlavy, kde v sezóne 1981/1982, kde za tieto kluby hrával v seniorskej federálnej lige. Od sezóny 1985/1986 hral v klube VSŽ Košice, kde spoločne s Igorom Libom a Miroslavom Ihnačákom vytvorili jednu z najproduktívnejších formácií ligy. V tom istom roku vyhral majstrovský titul s Košicami a stal sa najlepším strelcom v play-off s 8 gólmi. O dva roky neskôr získal druhý majstrovský titul. V roku 1988 sa stal najlepším hráčom v play-off Československej Federálnej ligy. Potom odohral ešte jednu sezónu vo fínskom klube KooKoo. Kariéru ukončil v Talianskom klube SV Caldaro ako 33-ročný a stal sa trénerom.
V česko-slovenskej reprezentácii odohral 42 zápasov v ktorých zaznamenal 2 góly a 4 asistencie.
Trénerskú kariéru začal v roku 2004, keď v mužstve MHK Spartak Dubnica postúpil z pozície asistenta na pozíciu hlavného trénera. V sezóne 2007-2008 pôsobil ako hlavný tréner v MHK SkiPark Kežmarok. Následne pôsobil ako asistent a aj ako hlavný tréner v poľskej lige pri GKS Tychy, pokračoval v slovenskej lige pri kluboch HC 46 Bardejov, HC Prešov, HKm Humenné, HK Dukla Michalovce, HK Bardejov, kde k tomuto klubu sa vrátil po pôsobení v maďarskej a talianskej hokejovej lige.
 
Miroslav Ihnačák sa narodil  19. februára 1962, Poprad. Je bývalý československý hokejový útočník. Je bratom bývalého hokejistu Petra Ihnačáka a strýkom hokejistu Briana Ihnačáka. Hokejovo vyrastal v rodnom Poprade. Od sezóny 1981/1982 hral v klube VSŽ Košice, kde spoločne s Igorom Libom a Jánom Vodilom vytvorili jednu z najproduktívnejších formácií ligy. V roku 1982 si ho vybralo Toronto Maple Leafs v 9. kole zo 171. miesta vstupného draftu. Do zámoria následne odišiel uprostred sezóny 1985/86 a pôsobil v ňom 6 rokov. Zväčša však hrával v nižších súťažiach. Celkovo odohral v NHL 57 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 bodov za 8 gólov a 9 asistencií za Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings. Následne sa vrátil do Európy a pôsobil v nemeckých súťažiach a tiež vo Švajčiarsku, aby sa nakoniec vrátil do Košíc, kde odohral 6 sezón a získal majstrovský titul. Na záver kariéry odohral jednu sezónu v rodnom Poprade a tiež niekoľko zápasov za MHC Martin a Prešov. Ako 43-ročný sa pôvodne rozhodol ukončiť kariéru. Tú potom doplnil ešte zápasmi za druholigový klub HKm Humenné.
Za slovenskú reprezentáciu odohral 7 zápasov, ktorých nazbieral 8 bodov za 7 gólov a jednu asistenciu.
Aj trénerská kariéra Miroslava Ihnačáka je bohatá. V závere hráčskeho pôsobenia v Martine sa stal asistentom trénera. Na rovnakej pozícii pôsobil v prvoligovom klube HK Lietajúce kone Prešov. V sezóne 2006/07 trénoval prvoligový MHK SkiPark Kežmarok, ktorý priviedol do extraligy, kde pôsobil aj v nasledujúcej sezóne. V októbri 2008 sa stal trénerom poľského klubu GKS Tychy, aby sa vrátil späť na Slovensko do klubov HK Trebišov, HK  Spišská Nová Ves, HK Michaloviec, HC Košice s ktorým získal striebornú medailu a opäť HK Michalovce. Pokračoval V poľskom Polonia Bytom, znova v Michalovciach a Košiciach, a cez maďarskú a taliansku ligu sa vrátil do HK Bardejov, kde pôsobil už v sezóne 2014/2015.

 

Foto: Online Bardejov