Druhá hokejová liga, skupina východ, mala v sobotu (19. januára 2019) na programe druhé zápasy semifinále play-off. Po výhre v Gelnici mali hokejisti HK Bardejov na hokejkách mečbal a v prípade výhry by postúpili do finále.

Od začiatku boli domáci lepším tímom a postupe si začali vytvárať gólové šance. Do hľadiska si našlo cestu viac ako 600 divákov a prvého presného zásahu sa dočkali v trinástej minúte, keď skóre otvoril Lesňák. Už o minútu druhý presný zásah Bardejova v presilovej hre pridal Leskovjanský a o ďalšiu minútu už bolo na ukazovali 3:0, keď gólmana Gelnice prekonal aj Renčok. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom úvodného dejstva znížil Wesselényi.
 
V prostrednej časti hry padol iba jeden gól, keď v 24. minúte presne mieril Koksharov a vrátil domácim trojgólové vedenie.

Rušnejšia však bola posledná dvadsaťminútovka. Domáci v úvodných minútach pohodlne kontrolovali priebeh hry, no v 50. minúte Huszárik v presilovej hre znížil a o dve minúty Gelnicu kontaktným gólom do hry vrátil Wesselényi. Bardejovčania začali produkovať chyby v útočnom pásme, zbytočne strácali puk a za laxnosť pykali necelé tri minúty pred záverom, keď domáceho gólmana Dzúra prekonal Šterbák. Hornošarišania však nezložili zbrane a 21 sekúnd pred záverečným klaksónom strhol výhru na stranu domácich Duračinský, čím aj rozhodol o postupe do finále play-off skupiny východ.
 
V ňom sa Bardejov stretne s Rimavskou Sobotou, ktorá postúpila cez Trebišov. Prvý zápas sa uskutoční v Rimavskej Sobote o týždeň 26.1.2019. Doma sa Bardejov predstaví 2.2.2019.

HK Bardejov – HC Rebellion Gelnica 5:4 (3:1, 1:0, 1:3)


Góly: 13. Lesňák, 14. Leskovjanský, 15. Renčok, 24. Koksharov, 60. Duračinský – 20. a 52. Wesselényi, 50. Huszárik, 58. Šterbák
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr – Polaček, Koksharov, Leskovjanský, Lúč, Bartoš – Palko, Komloš, Lopáček, Paulovský, Lesňák – Osuský, Hreha, Duračinský, Leščišin, Renčok – Mistrík, Forgáč, Holéczy, Panóc

www.ahojbardejov.sk