Úvodný duel v play-off majú za sebou druholigoví hokejisti HK Bardejov. V prvom zápase sa predstavili na ľade Gelnice. Dres Bardejova si obliekli aj nové akvizície – Peter Bartoš, Vladimír Poláček a Marcel Paulovský. Bardejovčania porazili svojho súpera na jeho ľade 4:1 a sú jedno víťazstvo od postupu do finále play-off.

Úvodná tretina zápasu Gelnica – Bardejov gól nepriniesla. V druhej sa skóre menilo trikrát. V dvadsiatej druhej minúte sa po asistenciách Renčoka a Leščišina do streleckej listiny po prvýkrát vo vyraďovacej časti zapísal Duračinský. Domáci Cvejn vyrovnal o jedenásť minút neskôr a hralo sa odznova. V 38. minúte sa Bardejovčania dočkali gólu druhý raz a opäť bodovala rovnaká formácia – tentoraz Duračinský spolu s Leščišinom asistovali a Renčok strelil druhý gól – 1:2. Takýmto výsledkom sa skončila aj prostredná časť hry.

HK Bardejov vyšiel úvod poslednej dvadsaťminútovky na výbornú – už po šestnástich sekundách sa gólovo presadil Leskovjanský – 1:3. V ďalšom priebehu si hostia dali pozor na defenzívu a držali dvojgólové vedenie. V závere už domáci vrhli všetky sily do útoku, čo pol minúty pred záverom využil Renčok a štvrtým gólom upravil skóre na konečný výsledok 4:1 pre Bardejov.

HC Rebellion Gelnica – HK Bardejov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 33. Cvejn – 22. Duračinský, 38. a 60. Renčok, 41. Leskovjanský

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr - Koksharov, Polaček, Leskovjanský, Lúč, Bartoš - Palko, Komloš, Lesňák, Paulovský, Lopáček - Osuský, Hreha, Renčok, Leščišin, Duračinský - Mistrík, Forgáč, Holéczy, Panóc